Jump to content

Oprava motorů 1.8 TSI CDAA :)


Recommended Posts

V 8. 3. 2021 at 11:49, dawwid17 napsal:

Tlak 2.5baru postupne klesal keď sa auto zohrialo až na 0.5. 

V autorizáku idú meniť olejové čerpadlo. 

Když máš takové komplet info od dalšího majitele, to s malým tlakem mazání opravdu začalo až po výměně rozvodu? V kolika km se dělala ta GO a byl při tom dělaný taky rozvod? Bylo skutečně nutné v 250tkm to dělat opět?

A, tak GO v 195tkm a GO2 v něco přes asi 205tkm, opravdu nerozumím tomu, proč se do toho lezlo opět po 50tkm dělat rozvod ...

Těžko říci, podle infa se nyní zase lezlo skoro všude při hledání, ale pokud to začalo po těch rozvodech, pokud to není na ložiskové stěně a nebo neucpali koš zbytky silikonu a po přidření ho opět vyčistili, tak nové čerpadlo nemusí pomoci ...

Link to comment

Proc neni tlak muze zpusobovat dost veci... regulace, cerpadlo, ovladaci elektro ventyl olej cerpadla, mapa RJ motoru na regulaci olej. cerpadla (delala se na to uprava v RJ) vule v ulozeni kliky, vacek, ostriky pistu... netesny ventylek na vakuove pumpe ze strany hlavy, trn pod filtrem oleje, zpetny ventyl na hlave, praskloina v bloku...ATD...  Mam s tim bohate zkusenosti 🙂

Link to comment
  • 1 month later...

Ahoj,

potřebuji radu. Dělal jsem repasi motoru CDAA. Žral olej- klasika.
Vyměněny písty, kroužky, výbrus (kvůli rýze), hydroštěly, opravené ventily. Nové šály na klice i ojnicích, nové rozvody, šroub přestavovače.....
Sestava bez problému. najeto 350 km a najednou varování na nízký tlak oleje. Čidla vyzkoušena a OK. Měřil jsem tlak a po nastartování naběhne na necelý 2 bary, ale po 5 s spadne na nulu a při zvýšení otáček se už nezvedne. Zhasnu to a nastartuju znova s stejný výsledek. 5s maže, pak spadne na nulu.
Kde to hledat. Čerpadlo? Ventil regulace tlaku? Je mi divný, že to padne naráz na na nulu. Pokud nastartuju a hned dám větší točky, chová se to pořád stejně: 2 bary pak 0
Díky za typy. Honza

Link to comment
  • 2 weeks later...

Čaute, prosim o radu. vlani sa mi to nakomplet vysralo - prepaleny ventil padlo to do valca, valec Ko. Kúpil som nový motor z búračky a dal ho spraviť. - kolben piesty, PCV, vstreky, rozvody, ložiská, atď... Robil to mechanik čo už mal predtým robil prestavby na tychto motoroch. Motor bol premerany - ovalita valcov, klukovka, tesnosť hlavy... Chodilo to dobre, ale naraz misfire ECL , Epc kontrolka. Je to späť u mechanika ale nevieme sa pohnúť. Raz to funguje 2 dni a potom zas to isté. Núdzový režim a vypne vstrekovanie do jedného valca , ale vždy do iného, chyby sú iba p0300 a p030x - podľa valca.  Tlak paliva - ok, vzduch neťahá, káble premerane, PCV ok, ventily ok, sviečky, cievky, elektrika  ... Uvítam hocijakú radu. Nemôže blbnut ECU kvôli novému motoru? Motor je ten istý ročník -2012 CDAa. Ďakujem.  

Edited by flinty
Link to comment

Dotaz na p2p - Zdravím, 3/4 roku vlastním Octavii 1.8 TSI vyrobenou 10/2010 (MR 2011), nyní naběháno 204 tkm. Celou dobu pouze aut. servis, olej max. po 15 tkm, vždy to auto co se servisu týče dostalo víc než bylo nezbytně nutné. Olej nepapká (0,5-1 l mezi výměnami beru jako normu). Když čtu tady ty scénáře, kdy to žralo po 70 tis. km jako prokoplý, tak to již musel někdo řešit přede mnou (nejspíše)? Vzhledem k datu výroby je asi nulová šance, že bych byl nějakým šťastlivcem, že?

Dále by mě zajímal názor či ještě lépe osobní zkušenost s tímto produktem - https://www.red-rider.cz/237-bg-109-epr-325-ml.html - ne nemyslím si, že nalít jednu plechovku vyřeší vše, ale jako prevence/pravidelná údržba příp. možné řešení problému který je ještě v zárodku?

A poslední - četl jsem na konkurečním fóru, že motory, které mají z výroby nastaven servisní interval QG1, mají z výroby jiné honování válců. Nemáte s kolegou odsledováno, jaký servisní interval mají auta, která k vám jezdí na opravu?

Moc děkuji!

Link to comment

Kuci, v techto motorech se nevyznam, prosim tedy o radu. Kamoska pred 3 lety koupila O2 2009 s cca 450000km, dolozitelne, zna ridice co to odridil, slusny, mluvil sjem s nim, auto mel jako mazel, s kazdou blbosti byl v autorizaku ( platila firma ). No kamoska tam ma ted asi spatny odlucovac, tak to vymenime.

Jde mi o to, je mozne aby ten motor bez generalky prezil nynejsich 470000km? Dle kompletni historie je tam toho opravdu pozehnane, 2x hlava po preskoceni atd ... ale spodek/vymena pistu ne. Je to mozny? Dnes jsem s tim chlapikem mluvil a olej to pry nezralo, respektive normalne, 1l na 8-10000km ...

Kamoska spotrebu oleje nepozoruje, jezdi malo ...

Diky za postrehy ...  D

Link to comment

Holt tohle CDAA bude vyrobené do května 2009, přestože už má regulovatelné olejové čerpadlo, tak dostaly ješte písty i ostřikové trysky pod písty z "BZB" motorů ... Mrkni na štítek na rozvodech a hledej datum výroby motoru, pak se tu pochlub 😉

https://forum.octaviaclub.cz/topic/10-poruchy-a-problémy-18-tsi/page/58/?tab=comments#comment-1662395

https://forum.octaviaclub.cz/topic/28696-oprava-motorů-18-tsi-cdaa/page/39/?tab=comments#comment-1683956

https://forum.octaviaclub.cz/topic/28696-oprava-motorů-18-tsi-cdaa/page/39/?tab=comments#comment-1683936

 

Edited by rayx
Link to comment

Velky technicak to melo vystaveno 18.3.2009, takze to bude ono. Dekuji za rozlousknuti zahady. Takze kamaradka vlastne muze byt rada ze ma tak stary rocnik ...

Svicky pred 30000, stabilizatory pred 30 000km, komplet spojka pred 60 000, komplet brzdy pred 60 000, pred 90 000 ramena, Zap. civky pred 250 000km.

Druha-posledni vymena hlavy vcetne vacky po preskoceni pred 250 000km, napinak 06K109467K, hlava 06H103064AX, retez 06H109158M ( uz je kupa novejsich nahrad )

Prosim, co by mela nechat udelat? Retez s 250 000 uz by chtel ne? Takze komplet rozvody?

Jeste jednou diky za info, jsem rad ze se tu porad najdou lide kteri radi poradi ... at se dari...

Link to comment

Servis do kterého jezdím dělá u těchto motorů rozvody preventivně asi tak po 60-80 kkm. Takže ano, pokud nechcete mít třetí hlavu, bylo by to záhodno. Mimochodem firmě nevadilo, že se 2x po sobě měnila hlava? Rozvody tam nikdy nikdo neřešil?

Link to comment

Když ono do nasazení K někdy od jara 2012 nebylo moc možností, jak zabránit hupsnutí těch nepodařených třech provedení napínáků ... První výměna tedy jistě padla do období před 2012 a to nikdo nic lepšího neměl, tak to byla jen otázka času, kdy si to zopákne ... K to dostalo při druhé výměně  a to drží 250tkm.

Ta km nálož je dost, přesto bych ale před rozborkou koukl na vytažení řetězu přes diag ve skupině 93 pole 3 při běhu motoru na volnoběh, a podle toho pak i na samotné vytažení napínáku přes kontrolní otvor, nemělo by být více jak 7 zubů venku. No a rozhodl se pak podle toho.

Preventivně by se měly vyměnit rozvody všude, kde není K napínák a to bez ohledu na km, tam kde už K je bych se rozhodoval podle postupu viz výše.

Holt toto byl minimálně 5 letý vývoj přímo na zákaznících, čas to provedení rozvodu otestovat u výrobce asi nebyl, a pokud byl, tak jen trvalý nonstop běh bez mnoha startů ...

Link to comment
On 5/20/2021 at 8:42 PM, flinty said:

Čaute, prosim o radu. vlani sa mi to nakomplet vysralo - prepaleny ventil padlo to do valca, valec Ko. Kúpil som nový motor z búračky a dal ho spraviť. - kolben piesty, PCV, vstreky, rozvody, ložiská, atď... Robil to mechanik čo už mal predtým robil prestavby na tychto motoroch. Motor bol premerany - ovalita valcov, klukovka, tesnosť hlavy... Chodilo to dobre, ale naraz misfire ECL , Epc kontrolka. Je to späť u mechanika ale nevieme sa pohnúť. Raz to funguje 2 dni a potom zas to isté. Núdzový režim a vypne vstrekovanie do jedného valca , ale vždy do iného, chyby sú iba p0300 a p030x - podľa valca.  Tlak paliva - ok, vzduch neťahá, káble premerane, PCV ok, ventily ok, sviečky, cievky, elektrika  ... Uvítam hocijakú radu. Nemôže blbnut ECU kvôli novému motoru? Motor je ten istý ročník -2012 CDAa. Ďakujem.  

mozno to niekomu pomoze... poskodeny pin v konektore riadiacej jednotky. 

Link to comment

Zdravím,

yeti je doma. Potom co jsem zde načetl asi 5 hodin příspěvků jsem mu to 9x měřil olej po ujetí cca 200 km. Samozřejmě bez změny. To ukáže čas...

Jsem domluvený s místním hobby opravářem(poměrně zdatný dělá to při práci), že mi udělá po nákupní servis. Podle mého uvážení s tím, že zajistím díly a on je vymění. Vzhledem k tomu, že má auto 175k km, tak chci vyměnit rozvodový řetěz. Sada se prodává s lištami, ale ty ozubená kola v sadě nejsou. Mění se vůbec? Chci vyměnit olej v haldexu, diferaku a převodovce. Jen jsem nikde v autodocu nenašel ten soudkovy filtr, který se snad na každým yt videu mění. 

 

Děkuji za vaše příspěvky

 

 

 

 

 

Link to comment
před 12 hodinami, rayx napsal:

Když ono do nasazení K někdy od jara 2012 nebylo moc možností, jak zabránit hupsnutí těch nepodařených třech provedení napínáků ... První výměna tedy jistě padla do období před 2012 a to nikdo nic lepšího neměl, tak to byla jen otázka času, kdy si to zopákne ... K to dostalo při druhé výměně  a to drží 250tkm.

Ta km nálož je dost, přesto bych ale před rozborkou koukl na vytažení řetězu přes diag ve skupině 93 pole 3 při běhu motoru na volnoběh, a podle toho pak i na samotné vytažení napínáku přes kontrolní otvor, nemělo by být více jak 7 zubů venku. No a rozhodl se pak podle toho.

Preventivně by se měly vyměnit rozvody všude, kde není K napínák a to bez ohledu na km, tam kde už K je bych se rozhodoval podle postupu viz výše.

Holt toto byl minimálně 5 letý vývoj přímo na zákaznících, čas to provedení rozvodu otestovat u výrobce asi nebyl, a pokud byl, tak jen trvalý nonstop běh bez mnoha startů ...

Dekuji za info, ty rozvodova kola se meni taky?

Link to comment

Tady není žádný předpis na nic, ani na ta kola, ty rozvody se neměly podle VAGu nikdy měnit ...

Je to jen o zvážení servismana, jak budou dané díly vypadat po těch km. Variátor na sací vačce ale stejně samostatně nevyměníš, a pokud bys měnil stromek na klice nebo kolo na výfukové vaččce za nějaký noname bláto, jen bys tomu uškodil.

Takže asi bych šel jen do nových vodících lišt, u kterých by mě zajímalo, jak vypadaj nyní, ať už je při výměnách hlav taky měnili nebo ne 😉 To za předpokladu, že synchronizace, či samotný vytažení napínáku bude na hraně a ty rozvody bude třeba udělat.

Gen3 (CJSA atd.) si už vytažení řetězu přes synchro hlídá sama ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Příspěvky

    • Tak po dlouhém čase probudím toto téma - řekl jsem si dost a sehnal jsem náhradní držák z vrakoviště a řekl jsem si že ho vytvrdím polyuretanovým lepidlem. První co mě zarazilo, ale až poté co jsem vyndal původní, je že vrakovaný byl oproti původnímu tvrdší a skoro se nehýbal - porovnával jsem s novými držáky převodovky. Dle vyraženého roku na hliníkovém těle šlo o rok 99 (originál byl 96). Protože nový držák (končící AC/AD) se nevyrábí (což mi jeden dodavatel/výrobce po měsíčním čekání potvrdil i s tím, že náhrada pod jiným objednacím číslem neexistuje!), vzal jsem z vraku. Inspiroval jsem se zde - https://jmjm.cz/clanky-skoda-felicia-1300-mpi-silentbloky.php#silentbloky-pohonne-soustavy - kde dotyčný pán použil lepidlo na okna "Emfimastic PU 50 Industrie". To v našich podmínkách má jednu nespornou nevýhodu - ani toto lepidlo se normálně koupit nedá a je drahé oproti tvrdosti 40 z kdejakého hobbyshopu. Fotky nemám, ale proběhlo kompletní umytí silentbloku a vyčištění použitým kartáčkem na zuby s trochou mýdla a poté lihu. Silentblok jsem nerozdělával, jednak je zespoda zanýtovaný, a druhak k tomu nebyl moc důvod. Po vysušení jsem se pustil do lepení. Silentblok jsem plnil lepidlem z obou stran, přičemž na celý vnitřek silentbloku padlo asi 3/4 tuby, zbytek jsem použil na umělecké zakrytí boků silentbloku a stejně z tuby kus zbyl. Silentblok tvrdl v dobře větraných prostorech asi 3-6 týdnů, po 24 hodinách se na povrchu udělala krusta, ale pod ní bylo znát že je lepidlo ještě čerstvé. Po těch 6 týdnech je silentblok tvrdý, ale pružný, takže jsem se pustil do montáže. Montáž je ztížena faktem, že nad zadním šroubem držáku v karosérii je expanzní nádoba chlazení. Pro všechny pokoušející se provádět výměnu, byť normálního držáku, vyndejte si nejdříve nádržku s ostřikovači a pixlu s aktivním uhlím. Nádržku posilovače řízení nelze normálním stylem odpojit, takže vám bude překážet - ideálně si jí chyťte drátem na druhou stranu motorového prostoru tak, aby se neprodřely hadice nebo něco nezničilo. Držák drží (  ) na pěti šroubech, jeden ve vzpěře v kastli, dva do kastle, dva v držáku samotného motoru. Šrouby jsou nezaměnitelné a pokud na nich máte stále žlutou barvu, nikdo se do nich nerýpal. Já si motor opatrně přizvedl hydraulickým heverem na kolečkách - protože hever neprojel pod předním nárazníkem a nechtěl jsem sundavat spojler, vytočil jsem pravé kolo do maximálního rejdu a hever tam na bok (otočením o 90°) narval. Poté jsem hever v pohodě zasunul pod motor, mezi hever a motor dal dřevěné prkno a opatrně vyheveroval nahoru. Teprve poté jsem začal šrouby povolovat - protože šrouby šly obtížně a při povolování jednoho nebo druhého se vždy držák zasekl o ten druhý, zdvihl jsem motor ještě výš - pokud je motor ve správné rovině, bude mít tendenci se zbortit dopředu/uhnout dozadu. Jakmile je motor tak akorát, šrouby i samotný držák lze naprosto bez potíží vyndat a vyměnit. Nový držák jsem vložil na místo, ale musel jsem motor o pár čísel přizvednout - držák ani po utáhnutí šroubů a povolení heveru nikam neuhl, motor zůstal na svém místě, což mě samotného překvapilo a vyděsilo. Poznatky Mínusy: Držák je tak tvrdý, že přenáší všechny vibrace do karosérie - a do kabiny a to i do pedálů - zejména brzdy a zpětného zrcátka které se viditelně klepe. S lepidlem jsem to evidentně přehnal. Prvních padesát kilometrů bylo jak jízda tankem - chvění na volnoběh, relativní klid (ale citelné dunění) mezi 1-3tis. ot. Po překročení 3,5tis ot. se v kabině rozléhá ohlušující dunění které graduje kolem 4tis kdy motor dává jasně najevo že se mu otáčky nelíbí. Plusy: Motor již nemá tendenci jančit a hýbat s autem při brždění motorem (tak moc). Toto jsem myslel že se definitně vyřeší, ale stále to tam citím. Při přidání plynu je reakce okamžitá, žádné zamýšlení, hopsání, dušení. Meziplyn a řazení jsou najednou přesné, řadící páka nevandruje, jde jak po másle, kvalty tam padají jak v novém autě. Po zahřátí a ujetí delší vzdálenosti se zdá, že si takto lepený silentblok sedá a výše zmíněné mínusy pomalu ustupují. Závěr Vymontovaný originální silentblok se pokusím zesílit zbytkem lepidla, ale jenom decentně. Namontovaný zesílený silentblok jsem vytvrdil nejen tak, aby se nemohl hýbat horizontálně, ale i vertikálně - motor se ve zrychlení a zpomalení hezky opře, ale při normálním běhu se vibrace (směrem dolů) přenáší do karosérie. I nadále budu držák projíždět a zkoušet, třeba se po pár stovkách KM srovná (a mě nevyskáčou zuby  ) Edit: Existují ještě PUčkové vložky do držáků - uvidím jestli je kombinace vložky s lepidlem proveditelná a cenově smysluplná.
    • Je mi právě divný, že nefungují obě strany, ten enkoder je společnej pro obě strany?  
    • Pokud nejsou ovladače nové, může být mrtvý enkodér na těch kolečkách. Ideálně je vyndat a změřit jestli spínají...
×
×
  • Create New...