Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Jak říká klasik,tady je každá rada drahá. Já nevím,měnit to stále dokola? Má to cenu,když nejsou schopni vyrobit součástky,co skutečně vydrží? To snad raděj prodat a koupit něco jiného... Já má v práci FII 1.2 TSI,která je 6000 km od výměny rozvodů (řetěz + napínák) a už se začínají znovu objevovat známé rachotivé zvuky při startu. V neznačkovém servisu,kam už s tím musím jezdit,mě technik řekl,že až to bude hodně řvát,tak ten řetěz znovu vymění...

Odkaz ke komentáři

Super, pekny cteni, ale....

Mam vymeneny napinak, retez i pretavovac za inovovane (dle servisu) dily a rachot je stale, takze co dal?

 

 

zkontrolovat jestli to tam urcite vymenili co mas na fa...

 

přesně, zkontrolovat přestavovač,resp. jeho číslo a hlavně napínák,

mě se zatím (tedy z motoru) nic neozývá divného, tak ´tuky ´tuk, ale ....

ta závorka je proto, že začíná rachtat převodovka ne neutrál, jakmile sešlápnu spojku je ticho,

dělá to jen někdy, především v teple a při ohřátém motoru tak na cca 85 stupňů,

včera jsem byl sepsat protokol u prodejce, taky se jim to nezdá, navíc, když přitlačil technik jedničku, ak se to zhoršovalo,

podezření na volný synchron, ale přijede "expert" a musí si to poslechnout, aby následně VW rozhodlo co s tím,

paradoxně jsem je nemohl donutit, aby se podívali na hladinu oleje v převodovce, případně ho zkusili vyměnit,

prý do toho nebudou před návštěvou experta z VW šahat.

 

takže dotaz, jak se vám chová převodovka, 6-ruční, kód MCB? při stání na neutrál?

Odkaz ke komentáři

Zkontrolovat zda to vymenili? Mam si nasadit gynekologicke rukavice, lehnout si pred panelakem pod auto, vytisknout si prirucku a zkouset zjistit neco co jsem nikdy nevidel ani z vlaku jak se dela? To asi neni jako vytahnout merku na olej a zkontrolovat... A abych to vezl nekam do servisu na kontrolu zda to vymenili, to asi neni taky takova p*del... A i kdyby se zjistilo, ze neco z toho vymene neni, coz pochybuju, protoze nejakou dobu bylo ticho, stejne je to neprokazatelne...

Odkaz ke komentáři

No kazdopadne i Petr by to musel otvirat z boku aby neco videl... Nebo to jde i jinak? Varianta B je docela nepripustna, protoze projet po 3letech zase cca 300na aute, ktere na sebe nevydelava je docela blby... To bych to snad radsi nechal at si to dela co chce. Tobe Jardo stal Golfik nekdy dele nez treba 48hodin a i pres to to nezachrasti? Pisu na import a jde to znovu na reklamaci... Pak asi do tv :-) nebo nevim pokud znovu odmitnou se tim nejak zabyvat...

Odkaz ke komentáři

No ano, rozumim, ale nejsem si jisty, kdyz pojedu na "reklamaci" k nekomu jinemu tak to asi nejde kdyz to bylo opravovano na Jarove... Jsem rozhodly, ze to tam jde znovu s prukaznim videem ktere obdrzi i importer, dle toho jak se mnou komunikovali tu vsak nejsou pro vyreseni problemu zakaznika, ale na uplne jiny veci. Klidne 14dni auto vlastne nepotrebuju a muze tam stat... A holt az to tam bude po 15te tak se tim treba zacnou zabyvat a uslysi to, co je vlastne normalni pro tento motor! Do te doby nebude na aute vsak nic puvodniho :-D

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, chlapi prosím poradte.Mám 1.4 TSI, najeto 33000 Km, letos v listopadu mi končí záruka, tak potřebuji od Vás radu, jestli mám zkusit reklamaci. Zdá se mi, že odchází spojka.Chci se zeptat, zda Vám taky zabírá až skoro cca ve 3/4.Což by ještě možná bylo v pohodě, ale vždy při řazení, hlavně z 2 na 3 a z 3 na 4 to docela dost škubne! Což mi začíná dost vadit.

Prosím o radu, popř. jestli jste někdo z okolí Plzeněského kraje, se stejným motorem, tak by jsme se mohli eventuelně sejít a vyzkoušet, jestli to máme všichni stejný.

Díky za rady...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím, chtěl bych se zeptat, před dvěma měsíci jsem si koupil mou první krásnou oktávečku r.v. 2009, 1.4 TSI, 90kW.Najeto 60tis. km po prvním majiteli v perfektním stavu, servisní kontroly v autorizovaných servisech tak jak měly být atd... Nevím jestli je to tím, že jsem se teď za posledni týden na to pouze zaměřil, ale neznám nikoho kdo přesně tohle auto má, tak to nemůžu porovnat. Nicméně se mi zdá, že to slyším nějak vic než když jsem auto kupoval. Jedná se o zvuk motoru při sešlápnutí plynu. Turbo je krásně slyšelt a nepozorují žádnou změnu na jízdě nebo tahu, ale stačí i při malinké rychlosti, malém sešlápnutí plynu... nějak jsem si prostě začal všímat toho divného zvuku motoru, jakoby vrčení, drnčení, (nevím moc jak to popsat, snad zdejší profíci budou vědět, co tím myslím). Chtěl jsem se pouze zeptat, zda je to běžný zvuk, který tento motor prostě vydává, nebo je něco v nepořádku. Moc děkuji za odpověď, ¨

s pozdravem Jirka

Odkaz ke komentáři

Pokoušel jsem se to nahrát, ale bohužel v nahrávce jde slyšet tak jako by se nic nedělo. Možná zž se na to jen moc soustředím, ten zvuk vydává pouze když přidám a je jedno jestli málo nebo víc. Když stojím na místě na volnoběh, tak je tichoučký. Je to takový zvuk který bych přirovnal trošku k šicímu stroji, takové nepříjemné vrčení. Chápu že mi takhle asi moc nikdo neporadí, jen jsem chtěl vědět, jestli už to mám jen v hlavě, nebo je opravdu něco špatně.

 

Dělá to i na místě. Prostě vždy když přidám.

Odkaz ke komentáři

Zdravím,

prosím o radu nebo mám jet rovnou do servisu?

 

Mám OII FL 1,4TSI, výroba 10/2011, v provozu do 04/2012 a já ji mám teď od 27.5.2013, najeto cca 8500km a poslední týden při řazení na vyšší stupeň auto škubne a ozve se takový divný zvuk jakoby skřípnutí/škrábnutí/něco podobnýho, co vydává gumová podrážka na mokrý podlaze. Neděje se to při řazení na nižší stupeň ale jenom na vyšší. Má s tím něco zkušenosti, nejde jenom o něco drobnýho, co si můžu opravit sám? Napadlo mě, jestli to není jenom tím, že auto rok stálo a než to zase všechno zajedu, že to může trvat ale nevím nevím... Díky za radu...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj všichni.....

 

akorát procházím celou diskuzi a koukám, že trápení s 1.4 TSI je hromadný sport...

 

Rád bych se zeptal, zda jste už někdo neřešil olej v sání (zejména před první váhou vzduchu), auto cuká, vyrazí a najedou spadne o level níže, když ji vyndám a vyčitím vše je o 100 % lepší...

 

Nevíte někdo, jak dostat olej pryč?... rozhodně jde od turba, ale turbo je v pohodě, nechce se mi kvůli tomu měnit... navíc ho dělají soudruzi z polska, takže lepší to nebude :)

 

díky za rady

 

Petr

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

ahoj,

 

tak jak to vidíte všichni Vy co vlastníte tenhle motor, šli by jste do něj znovu nebo už ne?

 

Je vidět, že problémy jsou, ale otázka je jak velké procento lidí ten problém má, většinou se ozvou jen Ti co problém mají a Ti co nemají se o to nepodělí. Teda tady jsem zaznamenal asi dva lidi, kteří sdělili že se problémy u nich neprojevuji ...

 

Je možné, že u novějších MR(2011,2012) už problémy nejsou?

Odkaz ke komentáři

Já se připojuji - auto 04/2010,najeto přes 55 000 km,motor bez závad. Jeho charakteristika je pro mě naprosto vyhovující (i když víc koníků pod kapotou bych si třeba nechal líbít,např. nová 1.4 TSI 103 kW v OIII by nemusela být marná). Získat informace od majitelů 1.4 TSI je těžké,na rozdíl od TDI,je jich málo...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...