Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Olej kupuju já přímo, filtr taky, výměnu dělám v miniservisu na pumpě kde tankuju, resp. vylití oleje a výměnu filtru dělá mechanik, já nalévám olej, vše za mé přítomnosti a razítko v servisní knížce mám od nich, takže doklad o nákupu oleje a filtru mám, účet za výměnu taky, nic proti záruce to není, prostě výměny oleje dělám takto a inspekční servis dělám v autorizáku, právě kvůli záruce, včetně záruky na karoserii, filtr sání a svíčky jsem si měnil taky sám doma, ve 30.000 km, což je na polovině intervalu, takto jsem to dělal na všech autech,

kabinový filtr si měním taky sám, po 15.000 km,

olej mám vyměněný za půl hodiny, filtry a svíčky za tři čtvrtě, ušetřím čas a nikdo to neudělá lépe jako já, stejně tak brzdy, kotouče a desky

svépomocí s řádným usazením, promazáním a hlavně - vyčištěním biggrin.gif

prostě Chocholoušek no lol.gif

Odkaz ke komentáři

No, tak to ma asi Davon pravdu, na kulanci chteji ve Skodovce aby veskere!vymeny byli jen s parafou od autorizovaneho servisu :( (mam tam i dobreho kamose a ten to potvrdil).I ja to delam cca stejnym zpusobem jako ty a na rovinu rikam, ze jsem to delal s vedomim, ze mi jakoukoliv zaruku neuznaji,ale je fakt, ze jsem necekal, ze by zrovna na motoru od takoveho koncernu jako VW je, se mohlo neco posrat.To jsem fakt necekal a musim bohuzel konstatovat, ze i takovy Fiat Brava 1.9D, ktery byl v roce 1997 moje prvni nove auto v zivote a najel jsem na nem cca 90000 za 5let, tak na nem se nepodelalo nic!!!u Skodovky tedy zatim take ne, ale uz tam nejake naznaky moznych problemu v budoucnu jsou :(

Odkaz ke komentáři

tak já najedu za rok cca pade, takže za dva roky klasické záruky bude vyřešeno, kulance mě tak asi nepotká,

otázkou je, jestli náhodou ty problémy nejsou výměnou nebo spíše nevýměnou oleje v autorizáku, podobně jako filtru a pod,

nedělám si iluze jak to tam dělají a nikdo ani netuší, jaký a kolik nového oleje tam mechanik naleje ......

kulance je pěkná věc, ale ono se to dá nakonec řešit i výměnou mimo autorizák a za podstatně menší peníze, každý asi ví,

jaký je rozdíl mezi cenami dílů v autorizáku a třeba u Jeldy ..... biggrin.gif

Odkaz ke komentáři

To mas pravdu, ze i takhle se da kalkulovat:V mem pripade jsem usetril za 3 navstevy v autorizaku cca 12-15tis.a navic tady mam tutovku ze tomu dam co tam fakt patri a ne ze si nejakej mechoš pulku mnou zaplacenyho oleje odleje domu,pro kamose!!!, takze pokud bych opravdu musel menit prestavovac, ak jsem v podstate na svem, tim ze jsem si to olej delal sam :) ,protoze samozrejme mi to zaclo obcas blbnout az po zaruce a i kdybych tam jezdil, tak bych mozna dostal nejakou tu kulanci....

Odkaz ke komentáři

tak já najedu za rok cca pade, takže za dva roky klasické záruky bude vyřešeno, kulance mě tak asi nepotká,

otázkou je, jestli náhodou ty problémy nejsou výměnou nebo spíše nevýměnou oleje v autorizáku, podobně jako filtru a pod,

nedělám si iluze jak to tam dělají a nikdo ani netuší, jaký a kolik nového oleje tam mechanik naleje ......

kulance je pěkná věc, ale ono se to dá nakonec řešit i výměnou mimo autorizák a za podstatně menší peníze, každý asi ví,

jaký je rozdíl mezi cenami dílů v autorizáku a třeba u Jeldy ..... biggrin.gif

Ale i to je pravdou... Ale stejne si myslim, ze to, co to vyslo me se 70% kulanci na dily, tak ze o 70% je urcite treba u "Jeldy" levneji nesezenes :D Prestavovac za 2800,- pochybuju ze bude :)Ale zase jak rikas, lejes si to tam sam, vis co si tam lejes.. Ja osobne nyni rikam, ze toto byla asi posledni navsteva autorizaku, co se oleje tyce!!!! Nemam z toho ani ja vubec dobry pocit, kor kdyz clovek trosku vi... Nebo si mysli, ze vi, to co nevi asi ani vedet nema a nesmi.. :D

 

Kazdopadne zaverem, po delsim jezdeni od vymeny musim rici, ze auto lepe tahne, hlavne 3. stupen reaguje okamzite, coz fakt nebylo... Myslim, ze jsem mel v cene opravy i chip :D :D

Odkaz ke komentáři

Tak myslim, ze tohle je uplne normalni start u ktereho se jen na par vterin zvednou otacky a pak je klid.To rachtani tam neslysim a kdyz to me obcas udela, tak je to slyset dost dobre.Ted mam zatim klid, tak uvidim kdy se znovu ozve.Kamos mi stahnul do notase ETKU a musim potvrdit, to co se tu uz psalo, ze veskere dily krome!!! PRESTAVOVACE!!! jsou stejne, jake VW montoval v roce 2009 a mozna i v letech predtim...to me utvrzuje v tom, ze u 1.4TSI 90kw CAXA je ten hluk od prestavovace, ktery nez dostane davku oleje tak zarachata a to jeste jak kdy :huh: .Myslim, ze kdyby byl problem v retezu a napinaku, tak uz tam budou davat inovovany dil.....

Odkaz ke komentáři

Já to slyším a je to přesně jako u mě a považuji to za normální stav. Dle mého názoru ten krátkodobý cca 2 sec.hluk hned po startu je po dobu než se olej natlačí do hydraulického napínáků, který do té doby šponuje řetěz jen silou pružiny. Já to mám takto od novotí a beru to, že to tak má být.

Odkaz ke komentáři

V tom pripade to beru jako v poradku, pokud se to nezacne ozyvat vice... Zaruka snad na to je, tak to zatim necham... V patek jim tam vsak postavim rano auto a odpoledne tam zajedu, vezmu si mistra na parking a ukazu mu, ze chod motoru ve vyssich otackech po startu neni kultivovany a je trosku divny... Ma byt teplo, tak me to snad nezklame :) :pivo:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak po ujeti cca 3000km od opravy jsem na tom hodne podobne, drnceni pri startu uz po dvou dnech stani je zpet, takze nyni uz vazne nevim, co s tim jako hodlaji delat... Ted to na dovoleny stalo pres tyden a byl to velkej rachot, sice tak 3-4 vteriny, ale dost nahlas... Kluk co tam byl se mnou je mechanik, nebyl si uplne jistej, ale priklanel se k tomu, ze to proste delat bude vzdy, ze stece veskery olej po teto dobe a nez to napinak napne, trosku to zadrnci, ale ja si zase myslim, ze je k tomu tam jeste neco, pruzina ci co, nez prave natece olej do napinaku (ci jak to podat)...

Kazdopadne se s tim na Jarov urcite vydam... jako reklamaci asi!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...