Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.9TDi 81Kw


DuDe

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, hele jenom dotaz. Teď si chci nechat namontovat tempomat. Zajímalo by mě jestli spotřeba klesne nebo stoupne? Někdo říká to a jinej zase tohle. Já mám dlouhodobou průměrnou spotřebu 5,3 l/100km. Takže si nestěžuju. Jezdím každý týden Louny - Budějovice(220km) půl dálnice, půl normální silnice plus taky ta Praha no.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Tak já se služební fábií 1,9 TDI 77kW dokázal na trase Rožnov pod Radhošťěm - Opava a přes celou Opavu tam a zpět (přes 80 km) udělat podle pp spotřebu 3,8 l/100 km. S tím samým vozem Brno Opava podle pp za 7,8. pp potom prověřován podle skutečnosti a sedí přesně.

Se svým Š O I combi 81 kw jsem dokázal jet z Karlovy Studánky do Hradce nad Moravicí podle pp za 2,8 l/100 km. Je to trasa asi 60 km.

Taky se mi povedlo s tímhle vozem zajet z Poličky do Hradce n. M. za 4 l měřeno tankováním do vypnutí pípy.

Jinak mám dlouhodobou spotřebu mnou vypočítanou dneska asi 6 l/100 km.

pp v tomhle voze je optimističtější asi o 0,4 l/100 km.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ja mám skoro stále podľa pp 5,2l/100km, ale keď som si to sám počítal, vychádza mi to približne 5,6l/100km

jazdím dosť po kopcoch, zákrutách a 1/3 v meste

 

keď chodím po rovnejším cestách podľa pp 4,9l

 

 

je možné aby bol rozdiel v spotrebe medzi pp a tým čo si ja vypočítam podľa stavu paliva a prejdených km?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim ludia, kazdy pisete ze taka a taka spotreba...tak to dam tu aj ja podla stylu jazdy od 4,9 po 6,0 ; no momentalne mvm priemer 5,4 (obute zimne gumy 195/65 R15) :lool: LENZE mna by zauzjimalo keby ste sa mohli vyjadrit k tomu, kolko kilometrov urobite na plnu nadrz...ja som na svojej oktavke jazdil normalne okresky okolo 90 dialnica 130 dedina 50-60 a na plnej nadrzi som urobil okolo 850 mozno 870 by som zrobil....chcel by som sa spytat ci je to v pohode alebo by som mal robit na plnu minimalne 1000 km kedze v oktavke je 55 l nadrz a priemer podla palubaku 5,4 :-) Dakujem za odpovede a zelam pekny den :D

Odkaz ke komentáři

Zdravím, já mám dlouhodobou spotřebu něco málo přes 5l/100km a to motor vůbec nešetřím...

 

Když jsem se snažil ušetřit co nejvíce paliva tak jsem se záhadně dostal na spotřebu 3,9l/100km po ujetí cca 60km... A na plnou nádrž ujedu cca 900km...

Upraveno uživatelem Radimisko
Odkaz ke komentáři

fezzoj: Zkousel si nadrz odvzdusnit pri tankovani a pak do ni nalit max nafty? Ja mam nadrz taky zavzdusnenou, najezd mam podobny jako ty, priblizne kolem 900 km. :lool: A to jsem mel spocitanou prumernou 5,2 l.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
fezzoj: Zkousel si nadrz odvzdusnit pri tankovani a pak do ni nalit max nafty? Ja mam nadrz taky zavzdusnenou, najezd mam podobny jako ty, priblizne kolem 900 km. :D A to jsem mel spocitanou prumernou 5,2 l.

 

no kedze tam nie je ten knoflik na odzvzdusnenie a inak to odvzdusnit neviem kedze je to moja prva octavka...ako to odvzdusnim? :lool:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
ja mám skoro stále podľa pp 5,2l/100km, ale keď som si to sám počítal, vychádza mi to približne 5,6l/100km

jazdím dosť po kopcoch, zákrutách a 1/3 v meste

 

keď chodím po rovnejším cestách podľa pp 4,9l

 

 

je možné aby bol rozdiel v spotrebe medzi pp a tým čo si ja vypočítam podľa stavu paliva a prejdených km?

 

 

dnes sa mi už spotreba pohybuje cca 4,4l/100km :blink:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

dnes som si spravil taký cca 300 km výlet po okresných cestách sem tam nejaká dedina, mesto, dlhé rovinky, prevýšenia, proste slovenský vidiek (t.j. všetko okrem Bratislavy :palec: ) a tak

1. etapa - 114km za 1hod,45min. Ø 4,2L/100km, Ø 65km /h - dosť ležérna jazda

2. etapa - 73 km za 1hod,12min. Ø 4,2L/100km, Ø 61 km/h - trošku razantnejšia jazda sem tam nejaké predbiehanie

3. etapa - 125 km za 1hod,50min. Ø4,4L/100km, Ø 62 km/h - tu som auto vôbec nešetril, predbiehal som čo sa dalo (ak sa dalo)

 

ZÁVER: spotreba úplne famózna, na bratovom G5 77kW by som sa pri tomto štýle jazdy pod 5,5L/100km v žiadnom prípade nedostal

...ale chcelo by to aspoň zo 30-40 koní naviac.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dobrý den. Jakou máte prosím spotřebu po městě? Ale myslím tím opravdu někde po centru města, kde jsou křižovatky, tudíž rozjezdy atd.

 

Já nemám problém zajet dálku kolem 5ti litrů. Na krátké trasy cca 15km po okreskách mívám cca 6l. Ale v momentě kdy jedu do města a motám se opravdu třeba 20 minut jen ve městě (žádné obchvaty, magistrály ale opravdu od křižovatky ke křižovatce), tak spotřeba se ustálí na 8,5 - 9l. Což mi přijde strašně moc. Když tu všichni píší, jak jezdí po městě a svižnou jízdou do 6ti litrů. v TP je taky město psáno kolem 6l. Může se prosím vyjádřit někdo s jeho zkušeností se spotřebou v takovémto provozu? MOC díky

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...