Jump to content

Zvýšení podvozku

Recommended Posts

Kdepak chlape. Tak tyhle já mám (podle krabice). Originály jsou docela jiné. Ten točený drát jde z tenkého do velmi silného průměru a má na sobě 5 červených teček. To jsem je přes slevu pořídil levněji. Zkrátka buď podložky, nebo origo. Přesto díky za radu.

• 5 months later...

Myslíte si, že dát na zadek na jednu stranu podložku 2 cm a na druhou 1 cm je velká blbost?

Vysvětlím proč. Mám v autě LPG a nádrž místo rezervy, která je tedy více na pravé straně a od doby montáže plynu mi prostě zadek sedí více dole a pravá strana více než levá, tak o ten 1 cm. Tak přemýšlím, jestli tam vrazit na obě strany 2 cm nebo jak jsem napsal výše. Nevím co by to udělalo. Tlumiče by byly vytažené stejně, jen by prostě ta jedna pružina byla asi více tvrdá.

• 3 months later...
  • 1 month later...

Zdravim, mam taku otazku, zrejme blbu ale snaď sa najde niekto ochotny kto mi to vysvetli. Chcem dvihnut svoju Octaviu Liftback 1,9TDI 66 KW AGR, predok mam veľmi nizko a stale škrtam krytom motora, som poľovnik, viem že octavka nieje Pajero ale stači zla asfaltka a škrtam. Zadok mi je jasny, podložky pod pružiny nieje problem ani vyrobiť ani namontovať, sustruh aj material mam, ale trapi ma predok. Mam vykres na tu duralovu vložku ktora sa vklada na tlmič, aj viem kde ma byť umiestnena ale otec domňa huči že nemožem spraviť podložku 30mm lebo nemožem o toľko vytiahnuť tlmič z toho uloženia čo trči v motorovom priestore. Podľa neho može mať podložka len taku rubku aka je rezerva hore na matici na uloženi tlmiča. Podľa mňa a toho čo som vyčital z vykresu tou podložkou posuniem doraz pružiny nižšie, teda nezaleži natom koľko zavitu mi trči z tej misky v motorovom priestore. Tak mi to teda prosim pekne vysvetlite či mam pravdu ak si myslim že sa d osadiť aj 30mm podložka-vložka na tlmič podľa vykresu aj keď mi hore trči len 10mm zavitu. Ďakujem veľmi pekne

Když pořádně koukneš na obrázek kterej je v pátem přízpěvku tak uvidíš, že podložku vkládáš nezi misku a ložisko horního uložení tlumiče. Takže vlastně celej tlumič "prodloužíš to těch 30mm. A 30mm podložka se tam v pohodě vejde. Taky jsem to měl.

Na ten obrazok som pozeral, takže som to pochopil spravne, je to tak ako som sa domnieval, dlžka zavitu nad maticou tlmiča neobmedzuje vyšku podložky, ďakujem veľmi pekne, tak sa dam do vyroby podložiek.

Ak mam niekedy pochybnosti tak sa vždy najprv opytam tu na fore, vždy sa najde niekto kto to už predomnou riešil a ochotne pomože, Ďakujem

• 4 weeks later...

Zdravím, nechal jsem si vyrobit z duralu podložku 3cm vysokou na předek (nad pružinu). Pročetl jsem si nějaká fora a každý tvrdí trošku něco jiného. Budou mít vliv 3cm na geometrii předku? origo byla vysoká tuším 21mm. Jak je to s montáží? Zvládnu to doma? Počítám že by to mělo jít vyměnit vrškem od horního uložení. Kdo jste to dělal, jaký je postup? Moc díky za rady. Jo a mám předokolku :-).

Tloustka podlozky je na tobe ale za mne bych 3 cm nedaval na standartni tlumice to mi prijde moc, ja si nechal vytocit z duralu 21mm predek i zadek.

Zadek , tam je postup jasny a redek vrchem?To bych se divil, pokud vym musis sundat tlumic s pruzinou dat pryc matku s gumovym ulozenim a loziskem a podlozku polozit na misku pruziny.

• 1 month later...

Tak jsem se taky konečně rozhoupal a dám se do toho. Zadek mi sedí kvůli LPG a když v tom budu, asi bych zvednul i ten předek. Ale nechci to přehánět. Maximálně ty 2 cm, ale možná by stačil 1 cm. Ale kupovat napřed ty nízké (1 cm) podložky, vyzkoušet a pokud to nebude ono, koupit další nízké a dát tam i ty, se mi moc nechce a mít tak tak dvě podložky. Ale napadlo mě to odzkoušet na M24 matkách. Prostě vzít dvě matky M24 a vrazit tam na zkoušku ty a něco na tom najet, abyh to zažil a vyzkoušel. Matka M24 má vnitřní průměr asi 22,35 mm, což je úplně přesně co je potřeba, je na klíč 36 mm a nejširší místo má 40 mm, jako ty podložky a matka je i skosená, takže by sedlo asi i to ložisko. Výška je 19 mm. Takže bych to na nich odzkoušel a uviděl bych. Stojí pár korun a za dvacku jsou klidně i nerezové. Ta matka bude na pístnici naprosto akorát (mám tlumič 22 mm). Co vy na to, je to hodně blbý nápad? Mám strach, že když to vyzkouším, že to bude pasovat pěkně a nakonec to tam i nachám. :lool:

post-45-0-96282700-1356974387_thumb.gif

• 2 weeks later...

tu matku by si chtel dat na origo zavit pistnice v predu? covece to nevim zda ti pak da zavit to co se vukruzuje jde pod zavit aby matka co drzi gumu s loziskem sla nadoraz a od motoru se na to dava jeste miska a dalsi matka mas tolik mista na zavitu? jinak pokud vahas kolik dozadu a dopredu zjisti si jak ti auto sedi o kolik je v zadu niz nebo naopak a pak se rozhodni.Ja uz to mam konecne namontovane a jsem spokojen 21mm je krasne videt jak na sedanu tak na combi a po tech nasich cestach mi to prijde i trosku lepsi ..

Jen pozor ti co maji 4x4 tak je to trosku slozitejsi ..

Ne, tu matku bych dal přesně místo té distanční origo podložky, takže tak jak to má být. Když já se pořád nemůžu rozhoudnout jak to zvednout. Zadek na první pohled padá, mám nádrž LPG místo rezervy a je fakt těžká. Přizvedl jsem zadek heverem a těch 1,5 cm by to chtělo nahoru. Takže bych možná dal zadek 3 a předek 1,5 a proto bych to chtěl zkusit na té matce, cca 1,9 cm, jak moc to je a podle toho udělat podložky.

• 2 weeks later...

Tak konec experimnetů s matkou, ani jsem to nezkusil a nechal jsem si vytočit 2 cm podložky na předek a 3 cm na zadek. Po dlouhém a několikanásobném měření jsem zjistil, že mám přední lem blatníku 67 cm nad zemí a zadní 66 cm. Takže se dostanu cca na 69 cm a to snad bude OK.

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Je to jednoduché, ani nemusíš sundat kola:

- sundat matku horního úchytu, pod kapotou a misku

- zvednout auto, aby bylo kolo nad zemí

- stáhnout tlumič do podběhu

- srazit gumové horní uložení tlumiče, trochu to chce zapáčit

- přizvednout kolo, aby se horní část tlumiče opřela opět do uložení v karoserii, nebo auto pustit dolů

- vyšroubovat matku na tlumiči, opět pod kapotou, sundat matku a ložisko, povytáhnout pístnici tlumiče, nasadit podložku pro zvednutí a dát zpět ložisko (doporučuji rozebrat a namazat), zpět dát matku a utáhnout

- zase zvednou auto, aby se tlumič prověsil do podběhu

- nasadit gumové uložení tlumiče

- ze shora dát tu misku a matku, utáhnout

Když to jde dobře, je to otázka max. 30 minut na jedné straně.

Je to jednoduché, ani nemusíš sundat kola:

- sundat matku horního úchytu, pod kapotou a misku

- zvednout auto, aby bylo kolo nad zemí

- stáhnout tlumič do podběhu

- srazit gumové horní uložení tlumiče, trochu to chce zapáčit

- přizvednout kolo, aby se horní část tlumiče opřela opět do uložení v karoserii, nebo auto pustit dolů

- vyšroubovat matku na tlumiči, opět pod kapotou, sundat matku a ložisko, povytáhnout pístnici tlumiče, nasadit podložku pro zvednutí a dát zpět ložisko (doporučuji rozebrat a namazat), zpět dát matku a utáhnout

- zase zvednou auto, aby se tlumič prověsil do podběhu

- nasadit gumové uložení tlumiče

- ze shora dát tu misku a matku, utáhnout

Když to jde dobře, je to otázka max. 30 minut na jedné straně.

Tak podložky uspěšně namontované.Musel jsem sundat celý tlumič ven,neboť mě nechtěla pustit pružina.Práce cca 3 hodiny.

• 1 month later...
Guest zvarik

cau kluci mam podlozky weitec a octavii 1 4x4 kdyz tam dam weotec musim original co tam jsou podlozky vydelat nebo je tam muzu nechat? diky kdyz tak mi napiste na nikin2@seznam.cz

• 1 month later...

Zdravím všechny,

taky řeším tento problém. Mám O2 kombi 1,9 a když dám do kufru 200kg, nebo jedu v 5ti lidech, tak je auto na břiše a na bumpech to vypadá že urvu kouli. Takže si říkám, buď dám dozadu pružiny pro velký výkon, resp. pro auta s LPG, anebo použiju všechny 4 pružiny z paketu pro špatné cesty. Tady ale nevím, jestli bych už nemusel vyměnit i tlumiče. Osobně mám obavu, že v mém případě by to samotné podložky moc nevyřešily a na druhou stranu mi nebude vadit, když by se celé auto zvedlo, jelikož tady v Beskydech je to hlavně na zimu lepší. Přitom ale v zásadě by mi dostačovala pvní varianta zátěžových pružin :blink:

Tak či onak, ale nemohu nikde vypátrat, které pružiny jsou pro každou tuto variantu správné. A když už to vypadá že by to mohlo být, tak končím na tom zoufalém barevném značení o kterém jsem nebyl schopen zjistit už vůbec nic :(

Kdybyste prosím měl někdo přehled, dejte vědět. Díky moc :palec:

• 2 months later...

nebo namontovat standardní set pružin a tlumičů z vereze 4x4. Já to mám origo tzv. paket pro horší cesty a je to špica!

Zdravim ta. Ja mam verziu Octavie 1,9TDI 66kw a tiez by som chcel zvysit svetlu vysku podvozku tym ze zakupil struny a tlmice na verziu 4x4 . Ty to tak mas na svojej octavii ? Ako to funguje ? dakujem za odpoved. Ivan Kostka

• 2 weeks later...